Svarbiausia-gera savijauta

Labas,

16464375_1885831328341799_5159063696038690816_n
Aš esu Dora Urniežiūtė- sporto entuziastė, štangų mylėtoja, moksliukė, šeimos gydytoja,  kvalifikuota asmeninė trenerė, CrossFit Level 2 trenerė, kvalifikuota snieglenčių instruktorė ir mama.

Visą gyvenimą mėgau sportą ir net sunku išvardinti visas sporto šakas, kuriomis užsiėmiau, bet kelios, kurios su manimi buvo ilgai ir kuriose turėjau daugiausia pasiekimų bei darbo patirties- tai snieglenčių sportas,  futbolas bei riedučių sportas.  Visgi žinios ir patirtis, įgytos jojimo, lengvosios atletikos, slidinėjimo, vandenlenčių ir kitų sporto šakų metu man itin praverčia gyvenime ir treniruojant.

Nors mano meilė sportui prasidėjo nuo komandinių ir ekstremalaus sporto šakų, pastaruosius keturis metus labiausiai domiuosi CrossFit ir funkcinėmis treniruotėmis, suteikiančiomis gerą bendrą fizinį paruošimą, kuris duoda pakankamai ištvermės, jėgos, greičio, koordinacijos, pusiausvyros ir kitų savybių, leidžiančių užsiimti bet kokia fizine veikla.

Nuo šeimos rezidentūros pradžios pradėjau domėtis sveika mityba ir jos moksliniu pagrindimu, kuris, kitaip, nei mus mokė, pasirodė visai nevienareikšmis ir didele dalimi fiziologiškai nepagrįstas.  Tai paskatino mane ieškoti fiziologija grįstų mitybos patarimų ir juos bandyti ant savo kailio. Juo labiau, kad standartinės dietos buvo išbandytos ne vieną kartą, o sveikata blogėjo.

handstandJėgos treniruotės ir valgymas sau nepriekaištaujant dėl kalorijų smarkiai pakeitė mano savivertę. Dabar man svarbiausia, ką aš galiu ir kaip fiziškai ir psichologiškai jaučiuosi, o ne kokius skaičius rodo svarstyklės. Aš neturiu mažo riebalinio sluoksnio, matomo “six-packo“, niekad jo neturėjau ir abejoju, ar kada turėsiu, juo labiau, kad tai nėra mano tikslas, tačiau galiu kilnoti štangas, daryti prisitraukimus, kada panorėjusi nubėgti tiek, kiek noriu, ir užsiimti bet kokia man malonia ir įdomia fizine veikla.

Tad prieš tris metus viskas susipynė į vieną sruogą ir pradėjau16122643_1199839863398002_5160651085886521344_n rimtai gilintis tiek į sportą, tiek į mitybą, kaip sveikatinimo priemones, bei psichologines dietos laikymosi, nesugebėjimo sveikai maitintis ar sportuoti priežastis. Galvoje sukaupiau daug informacijos, kuri gali būti naudinga ne vien man. Tad šis blog’as -mano sukauptos informacijos išreiškimo,analizės, interpretacijos  bei nuomonės vieta.

Mano tikslas yra pasiūlyti kitaip žiūrėti į save, kitaip suprasti ar pergalvoti, kas yra gražu, sveika, kam priklauso jūsų kūnas, paprieštarauti ne vienai nusistovėjusiai mitybos bei sporto rekomendacijai ir paskatinti ne kliautis mano, ar kitų nuomone, bet “kastis“ giliau ir patiems priimti informuotus sprendimus apie save bei savo fizinę ir psichologinę sveikatą.

Išsilavinimas:

LSMU Medicina

LSMU Šeimos medicina

National Russian League of Instructors Sieglenčių instruktorė C lygis

CrossFit Inc. CrossFit level 1 trainer (CF L1 trainer)

CrossFit Inc. CrossFit Level 2 trainer (CF L2 trainer)

Lietuvos sporto akademija Kursai trenerio leidimui įgyti (Kūno kultūros ir sporto veiklos leidimas)

Sėkmės!